Rozhovor z časopisu Sweet 17

20. listopadu 2008 v 14:17 | já
,,Vy chcete založit kapelu? To nedokážete," byla reakce kamarádů zpěváka Lauriho, když v roce 1994 s pár svými přáteli oznámil, že založili kapelu a mají v plánu velkou kariéru. Dnes, po téměř 15 letech fungování a se sedmou vydanou deskou si může říct, že to dokázal. Jak se ale zpěvák po těch 15 letech cítí? Jak moc je pro něj důležitě, kam směřuje? Navíc nám prozradil, co si myslí o holkách.


,,Je ze mě teď hloupý blonďák."
Jen málokterá rocková partička umí tvořit tak typický hedební rukopis. A zatímco The Rasmus udržují svůj hudební rukopis stále na stejné řádce, zpěvák Lauri docela změnil image. Jistě si pamatujete, že v době alba Hiden from the sun byl temně tmavovlasý. To už není pravda, protože se nechal obarvit na čistý blond. ,,Před pár měsíci se mi narodil syn. Pokaždé když sem si ho chtěl pochovat, začal plakat. Nevěděl sem proč. Pak jsem se podíval do zrcadla a došlo mi to-jak jsem byl celej takovej tmavej, měl ze mě strach. Tak sem se v jeho zájmu nechal obarvit a je ze mě teď hloupej blonďák." :-):-):-):-)
,,Rozpad kapely si neumím představit"
Jen málokteá rocková partička má i po sedmé vydané desce stále tolik energie, že její členové přiznávají, že si neumí představit, že by kapela nebyla. ,,Když se 15 let intenzivně něčemu věnujete, logicky se to stane nedílnou součástí vašeho života. A když vás to navíc uspokojuje a naplňuje, stane se z toho určitá životní náplň," vysvětluje Lauri svůj vztah k The Rasmus. ,,Říká se že s každou další deskou má kapela méně co říct. Ale s tím nesouhlasím. Protože čím víc se toho kolem mě děje, tím vís dalších témat na písničky mě napadá. Navíc když sledujete kapely, na kterých jsem vyrůstal, jako je třeba Metallica nebo Red hot chilli pappers, a které dodnes úspěšně fungují, tak nás to tlačí vpřed, abychom se snažili alespoň přiblížit k jejijch úrovni."
,,Snažme se zapomenout to špatné, snažme se o to dobré"
Píseň Livin´in a world without you je napsaná podle určitých skutečných událostí, které měly tragické následky. ,,Tahle písnička na albu původně málem nebyla. Vznikla jako poslední a měl to být jen řadový song, i když pro mě určitě nejdůležitější z celé desky. Nakonec jsme z ní udělali singl, což pro mě osobně není úplně příjemné, protože se na to každej ptá, přitom já o tom nechci vůbec mluvit. Stručně řečeno je ta píseň o tom, že by se člověk neměl trápit špatnými věcmi, které se mu v životě přihodily, ale měl by se zaměřit na to dobré, čeho chce dosáhnout."
,,Album jsme pojmenovali podle spodního prádla"
Co vlastně znamená Black Roses (černé růže)? ,,Především je to pozdrav a poděkování dvěma našim skalním fanynkám, které vídáme na většině našich evropských koncertů a téměř vždy pro nás mají jako dárek černé růže. Možná to zní morbidně, ale má to své zvláštní kouzlo. Jednou nám dokonce na podium hodily spodní prádlo s vyšitými černými růžemi." Černá růže je i na obalu alba. Má ten obrázek nějaký význam? ,,Ano. Vymyslel a namaloval jsem to já. Je to jakoby kompas s jednou šipkou navíc. Ta symbolizuje otevřený směr, kterým se The Rasmus ubírá," vysvětluje zpěvák.
Co se týká fanynek nejem s černými růžemi a černým spodním prádlem, pro všechny má Lauri důležitý vzkaz. ,,Holky, nehrajte si na dospělé, je to blbost. A vy dospělé ženy, nehrajte si na mladé holky. Netušíte, jak trapně pak působíte." Frontman kapely dále říká, že ,,žema je sexy v případě, že se umí hezky usmívat," a že ,,za nejvíc sexy části dívčího těla považuju nohy a krk." Co považuje nejvíc sexy sám na sobě? ,,Podle toho co vím, se holám hodně líbí mé ruce, ale těžko říct."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama